הזוג מהבית השכן

הזוג מהבית השכן, שרי לפניה

תרגום: יעל ענבר

ידיעות ספרים

302 עמודים

אן ומרקו קונטי, זוג צעיר והורים לתינוקת חמודה בת 6 חודשים, מוזמנים למסיבה ללא ילדים אצל השכנים, ומאחר שהבייביסיטר שלהם מבטלת ברגע האחרון, מרקו משכנע את אן להשאיר בבית את התינוקת עם מוניטור (שרק השמע שלו פועל) ולצאת למסיבה כשכל חצי שעה מישהו מהם יחזור לבית לבדוק לשלומה.

במסיבה עצמה עולים מתחים שונים וכשהם לבסוף חוזרים הביתה לאחר אחת בלילה, הם מגלים שהתינוקת איננה. משם מצב העניינים מתדרדר במהירות – אן, הלוקה בדיכאון לאחר לידה, נכנסת לפאניקה וחרדות ומצבה הנפשי מתערער וגם מרקו שנראה חזק יותר אחוז חרדה לגורל ביתו. גם הוריה העשירים של אן שמגיעים כדי לסייע לביתם ולשלם כופר, אם זה יידרש, לא באמת מצליחים לשפר את המצב. המשטרה נכנסת כמובן לפעולה ובינתיים נראה שההורים הם החשודים העיקריים כשתוך כדי כך נחשפים סודות כאלה ואחרים על הדמויות השונות.

אם נצליח להשעות את הספק או חוסר האמון שלנו בהנחה העומדת בבסיס הספר – שהורים ישאירו תינוקת כל כך צעירה לבדה בבית (אף על פי שקרו דברים כאלה גם במציאות) – הרי שהספר הוא מותחן יעיל למדי שגורם לקורא להפוך דפים במטרה לדעת מי החוטף ומה קרה לתינוקת. מעבר לכך, הדמויות לא מאופיינות מספיק כדי שנוכל להזדהות עם מי מהן (אפילו עם אן, הדמות העיקרית שסובלת מהחטיפה), הסוף מעט מאכזב ומזל שיש כמה טוויסטים כדי לשמור על המתח.