האורחת המושלמת

האורחת המושלמת, אמה רוס

תכלת הוצאה לאור

תרגום: קטיה בנוביץ'

262 עמודים

בת', יתומה בת 14, שהוריה ואחיה נהרגו בתאונת דרכים ודודתה מתנכרת לה ועסוקה מכדי לגדלה, מגיעה להתארח בבית משפחה אמידה ברייבן הול שבמזרח אנגליה. היא מגיעה לשם בעיקר כדי לארח חברה לבת המשפחה, נינה, והשתיים נקשרות בלב ובנפש עד שדברים מוזרים מתחילים להתרחש בבית – למשל העובדה שכשהסבא מגיע לבקר, היא מתבקשת להעמיד פנים שהיא למעשה הנכדה שלו משום שנינה חולה. תחילה היא בוחרת להתעלם מהחשדות שלה כדי לזכות בחיי משפחה יציבים שכה חסרים לה אולם משאלה גוברים והיא מתחילה לגשש, מתרחשת טרגדיה נוראית.

שלושים שנים לאחר מכן מוזמנת סיידי, שחקנית מתחילה, לאותה אחוזה להשתתף במשחק מי הוא הרוצח שבו כל משתתף מגלם דמות אחרת אלא שגם במהלך המשחק מתחילים להתרחש אירועים מוזרים שכמובן מתקשרים לאירועים שאירעו שלושה עשורים קודם לכן ומעמידים את המשתתפים בסכנה.

הספר מסופר אם כן בשני צירי זמן ומידי פעם נוסף לו ציר שלישי אבל הסיפור מתגלגל היטב ועל אף ריבוי הצירים והדמויות – הקורא לא באמת מתבלבל. העלילה מסקרנת ומותחת אם כי ריבוי הטוויסטים שמגיעים בשלישי האחרון של סוף הספר נראים מוגזמים מעט ואת חלקם אפשר לנחש תוך כדי הקריאה. מטבע הדברים, משום שיש הרבה דמויות, לא כולן זוכות לטיפול מיטבי. מי שזוכה לטיפול הטוב ביותר היא בת' היות שהיא הגיבורה של אחד הצירים וגם כתובה בגוף ראשון.

הספר נקרא במהירות ובשטף ובהחלט מהווה אסקפיזם נחמד לכמה שעות.