גנים טובים, קרין אהרון

גנים טובים, קרין אהרון

331 עמודים

הוצאה עצמית

גילוי נאות – אני מכירה את הסופרת שנתנה לי עותק של הספר לקריאה.

הספר מספר בעצם, כפי שכתוב בכריכה, את סיפורה של המחברת, אף כי בחרה לקרוא לעצמה ולחלק מהדמויות הקרובות אליה בשמות בדויים, לאחר שנודע לה כי אמה חולה בסרטן והיא עצמה נושאת את גן ה- BRCA1.

הסיפור כתוב בשפה יומיומית ובגובה העיניים, שזור בהומור, מרגש לפרקים, ועובר בין ההתמודדויות הרבות שהגיבורה נאלצת לעבור – הן פיזית והן נפשית – מאז גילוי הסרטן אצל אמה, דרך מותה הטראגי של האם ועד לניתוח שעשוי להציל את חייה שלה, ובאינספור ההחלטות שעליה לקבל לפתע פתאום, בלי שביקשה זאת או התכוננה לכך.

מעל לכל, אני חושבת שזהו סיפור של התבגרות – כמו שהגיבורה עצמה תופסת בנקודה כלשהי, היא לא רק ילדה, בת של, על אף הקרבה הרבה בינה לבין אמה, אלא גם אמא לשלושה ילדים, וככזו – במקום לא להאמין שהצרות האלה נופלות עליה או לבכות כל היום, היא לבסוף בוחרת בצעד אמיץ, מעשי ומניעתי שעשוי להציל את חייה ולהעניק לילדיה את מה שהיא איבדה – אמא.

הערך העיקר של הספר הוא הפריטה לפרוטות קטנות ומדויקות של כל התהליך, כך שנשים שעברו אותו יזדהו בוודאי עם הספר, ואלה שלא – ואולי נמצאות בקבוצת סיכון כזו או אחרת – ייתכן שימצאו מידע שנדרש להן וחשוב מכך - ימצאו כוח ותעוזה לנקוט בצעדים שישמרו על בריאותן.

והעטיפה מהממת!